ABOUT

LEEDA

Pod tímto názvem tvoří od roku 2003 česká designérka Lucie Kutálková.  
Spojuje minimalismus, promyšlený detail, důraz na nositelnost, kvalitu, nadčasovost i udržitelnost. Její celková tvorba vyzařuje zdravé sebevědomí, nezávislé myšlení, lehkost a eleganci. Kolekce jsou charakteristické minimalistickým designem s propracovaným detailem, variabilitou i vysoce kvalitními materiály s charakteristickým autorským tiskem. Mimo autorskou tvorbu se designérka soustředí také na individuální zakázkovou tvorbu, zejména svatebních šatů. Výroba probíhá za etických podmínek výhradně v ČR s důrazem na kvalitu i původ používaných materiálů a řemeslné tradice. 

V originálním interiéru butiku v Bartolomějské ulici najdete mimo oděvů také pečlivě vybrané doplňky a šperky zejména od lokálních tvůrců. Leeda podporuje udržitelnost, a proto je možné si některé modely jednorázově zapůjčit v sekci RENTAL
Designérka je také spoluzakladatelkou nízkoprahové dílny pro ženy v tísnivé sociální situaci - Metráž.  Navrhovala kostýmy na natáčení pro Liv Tyler či ex Bond Girl Olgu Kurylenko. V Leedě nakupovaly oscarové herečky Tilda Swinton nebo Susan Sarandon a na českém červeném koberci je s oblibou nosí úspěšné ženy jako jsou Aňa i Ester Geislerovy, Jenovéfa Boková, Ivana Jirešová, Barbora Poláková, Erika Stárková a další známé osobnosti.
 

LEEDA is a well-established Czech fashion brand founded in 2003 in Prague. The founder and head designer of LEEDA is Lucie Kutalkova. She designs each collection with a passion for quality materials, tailoring and a sense of detail. Each piece of the collection is produced in the Czech Republic. The origin of the materials and local handicraft traditions are the essential characteristics of the brand. LEEDA has always cooperated with people from different fields of art like design, architecture, graphic design, photography, film and music. LEEDA is also very popular for its individual approach to clients, not only in custom manufacturing but also in the possibility of meeting the designer in person. The LEEDA boutique is located in the Old Town district of Prague. The original interior of the boutique offers LEEDA apparel and accessories next to the jewellery made by local designers.

Lucie-Kutalkova
Lucie Kutálková Designer / CEO
Leeda store, Bartolomějská 1, Praha 1, Opening hours Mon-Sat 11am–7pm

 

Interior design: MgA. Mirko Neckář /www.mirkoneckar.cz/ MgA. Jiŕí Novotný /www.nanoarchitekti.cz/ Photography: Tomáš Souček

 

Leeda was featured in 

 

V roce 2023 byl realizován projekt 0380000973 zaměřený na Vizuální styl značky Leeda financovaný Evropskou unií – Next Generation EU.

Hello You!

Join our mailing list